Matbaa Çözümleri

Karton İlaç Kutusu


Karton ilaç kutusu, ilaç sektöründe en çok tercih edilen kutu çeşididir. İlaç kutularının karton malzemeden yapılması durumunda daha organik ve görsel yönü kuvvetli bir ambalaj üretilebiliyor. Aynı zamanda karton ilaç kutusu, içindeki ilaca dair pek çok bilgiyi kutu üzerinde de görüntüleme imkanı sunuyor.
 
Renkli ve diğer laminasyon özelikleriyle birlikte, albenisi yüksek karton ilaç kutuları, eczane raflarında da satışı destekleyen bir hizmet üsleniyor. Karton ilaç kutularında, birbirinden farklı kağıt cinsi/gramajı ve kesim özellikleri kullanılabilmektedir.

İlaç Kutusu Yapımı


İlaç kutusu yapımı,  tümü özenle ve titiz davranılarak yapılmaktadır. Üretilen ilaç kutularında kaliteli boya kullanılmalıdır, cin malı boyalar sağlığınız açısından da risk taşımaktadır. Bu yüzden kaliteli ve Toyolife serisi Lf serisi mürekkep kullanıyoruz. Toyolife mürekkep bitkisel ve mineral yağ bazlı vernik sistemi ile formüle edilmiştir. Geliştirilmiş formülleri sayesinde kağıt yüzeyine anında oturur ve çok çabuk kurur buda boyanın akmasını ve yapışmasını önler. Tüm nemlendirme sistemleri için uygundur.
 
İlaç’ın adından, içindeki bilgilerinden, üretim tarihleri ve tüketim tarihlerine kadar bir çok bilgi ve görsel bulunmaktadır. İnsanlar bu konuda ilk önce ilaç kutusuna bakmaktadır ve ona göre tarihi geçmiş ürün mü değil mi görebiliyorlar. Bu durum insanlarda o ürünü alıp almama ya da farklı bir yerden almaya teşvik etmektedir. O yüzden ilaç kutularının önüme büyüktür. Aynı zamanda ilaç kutuları nemli ortamlardan da korumaktadır ve koruyucu muhafaza olarak iş görmektedir.

İlaç Kutusu Nerede Satılır

 
İlaç kutusu nerede satılır sorusunun cevabını verecek olursak, eczanelerde, mağazalarda, Avmler de, süpermarketlerde ve Alışveriş merkezlerinde bulabilirsiniz. Fakat bu ürünlerin bir matbaa ortamında basıldığını unutmayalım. Bu aşamada müşterilerimize her türlü desteği profesyonel ekibimiz ile yürütmekteyiz. Verilen bilgiler doğrultusunda önce bir şablon çıkarılıyor, size sunduğumuz bu şablonda görsel çalışmalar ve yazılar yazılıp İlaç kutusu üzerine tasarımı giydiriliyor daha sonrasında tekrar sizinle iletişim halinde kalınıp son onaylar alınıyor.

Onaylanan kutu tasarımından sonra size numune olarak baskı yapılıp tarafınıza iletiliyor. Birebir olan numune örneklerimizde tekrar bir yenilenme istenirse yapılıyor daha sonrasında baskıya hazır halde matbaa üretimimize geçiyor. 

Karton İlaç kutusu, ataşehir karton ilaç kutusu, İstanbul karton ilaç kutusu ve Tüm Türkiye karton ilaç kutusu olarak sizlere ambalajlı bir şekilde teslim edilmektedir.
 
Karton İlaç Kutusu,  örneklerimizi inceleyebilirsiniz

Sipariş için gerekli bilgiler

  • Kutu Miktarı
  • Kutu Ebatı (En – Yükseklik – Derinlik)
  • Kutunun Kağıt cinsi ve uygulaması (kağıt sıvama veya mukavva sıvama)
  • Kağıt gramajı veya mukavva kalınlığı
  • Renk sayısı
  • Diğer laminasyonlar (lak, gofre, vernik, varak yaldız)
  • Ek malzemeler
Karton İlaç Kutusu
Jel İlaç Kutusu
Karton İlaç Kutusu
Karton İlaç Kutusu Açık Hali
Kapalı İlaç Kutusu
Baskili İlaç Kutusu
Renkli Baskılı İlaç Kutuları
Yatay İlaç Kutusu
Baskılı Karton İlaç Kutusu
Küçük Karton Kutu
Küçük İlaç Kutuları
Yara Bandı Kutusu
Karton Kutu Ataşehir
İlaç Kutusu Anadolu Yakası