Matbaa Çözümleri

Afiş ve Poster


Şirketlerin ve bireysel kişilerin matbaa işlemlerine sürekli olarak ihtiyaçları olabilir. Bireysel kişiler daha dönemsel olarak tercih edilen, seçim, kampanya, tanıtım için kullanılan matbaa ürünleridir matbaalar ile iş iletişimi halinde iken şirketler devamlı olarak matbaalar ile bir çalışma halindedir. Pek çok ürün bastırıyor olmaları ve de büyük işler yaptırıyor olmaları burada önemli bir konudur.

Bu büyük işlerden kasıt ise elbette ki bastırılan ürünlerin sayıca bireysel kişilere göre çok daha fazla oluyor olmalarıdır. Şirketlerin ve de özel ya da kamu kurumlarının dönemsel olarak sürekli ihtiyaç duydukları ürünlerden bir tanesi de elbette ki afişler ve de posterlerdir. Burada önemli olan bu poster ve afişlerin bir de tasarım noktasının olmasıdır. Şirket bünyesinde grafik tasarımcı ya da deneyimi yok ise matbaalar bu işlemi de hallederler.

Referanslarına yapılan afiş ve poster tasarımları örnek gösterilir beklentiler alınır ve de akabinde en uygun tasarımlar için birkaç örnek çalışma yapılır. Şirketler hangisini beğenir ve onaylarsa sonrasında baskı işlemine geçilir. Şirketlerin afiş ve de poster ihtiyaçları daha çok yaz dönemlerinde olur ve bunun da nedeni etkinlik ve organizasyonların bu dönemde olmasıdır.

Pek çok şirketin kutlamaları partileri ve diğer tüm etkinlikleri yaz aylarında gerçekleşirken bu özel organizasyonlar için bir de afiş ya da poster tasarımı yapılması istenir. Genellikle kuşe kağıt kullanılmasına karşın, farklı tercihler de değerlendirebilmektedir. Kağıt cinsi, gramajı ve afiş ebatı belirlendikten sonra da hemen baskıya gidilir.

 
Afiş ve Poster örneklerini inceleyebilirsiniz

Sipariş için gerekli bilgiler

  • Miktar
  • Ebatı
  • Kağıt cinsi
  • Kağıt gramajı
  • Renk sayısı
  • Diğer laminasyonlar (lak, gofre, vernik, varak yaldız)
1
qew