Matbaa Çözümleri

Kutu ve Kutu Çeşitleri


Şirketlerin ve Firmaların ürettikleri ürünler için kutu, koli ve ambalaj konusda eksiklikleri vardır. Sürekli olarak ürünlerin teslim edildiği ya da hazırlandığı düşünülürse kutulara mutlaka ihtiyaç duyulur. 
 
Sadece üretim yapan firmalar için değil aynı zamanda gıda işinde olan ve evlere servis yapan markalar için de bu durum aynı seviyede önemli olmaktadır. Bu kadar çok sektör söz konusu olunca da kutu çeşitlerinin de bir hayli fazla olduğunu belirtmek gerekir.
 
Gıda ile temasa uygun olan kağıtlardan tutun da ağır bir malzemeyi taşıması istenen kutu çeşitleri, yine kağıt modelleri özellikleri ve tasarım çeşitleri gibi pek çok konu söz konusu olmaktadır. Bu nedenle ihtiyacı olan marka ve firmaları bazı özellikler hakkında önceden bilgi vermesi gerekir. Özellik ile ebatları kağıt özelliği renkli olup olmadığı, özel kesim olup olmayacağı ya da yapıştırma türü gibi pek çok konu başlığı istenmektedir.
 
Buna göre matbaa personeli de hem basılacak olan ürünlerin teslim tarihine dair bilgi verebilir hem de fiyat teklifi noktasında size net bir bilgi verir. Bu nedenle matbaanın sitesinde bulunan sipariş formunu doldururken bu önemli başlıkları belirttiğinize ve özel detayları işlediğinize emin olunuz. 
 
Yine grafik tasarımcısı olmayan şirketler ve kurumlar için tasarımlar da yapılmaktadır. Elbette ek olarak bir tasarım ücreti alınmakta ve buna göre sizlere bildirilmektedir.
 
Fides Matbaa olarak hazırladığımız ve Çalıştığımız bazı firmaların örnekleri aşagıdaki gibidir.

Sipariş için gerekli bilgiler

  • Miktarı
  • Ebatı (En – Yükseklik – Derinlik)
  • Kağıt cinsi ve uygulaması (kağıt sıvama veya mukavva sıvama)
  • Kağıt gramajı veya mukavva kalınlığı
  • Renk sayısı
  • Diğer laminasyonlar (lak, gofre, vernik, varak yaldız)
  • Ek malzemeler (pvc pencere, ip kilit,sticker kilit vb.)