Matbaa Çözümleri

Grafik Tasarım


Şirketlerin dönem içerisinde sürekli olarak matbaa işlemlerine ihtiyaçları oluyor. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi ise ürün katalogları, tanıtım çalışmaları kartvizit süreçleri, ajanda defter takvim gibi pazarlama faaliyeti araçlarının sürekli güncelleniyor ve de yenileniyor olmasıdır.

Pek çok şirket baskı kalitesi ve baskı süreçleri noktasında matbaanın çok önemli olduğunu düşündüğü kadar bir de grafik tasarım noktasındaki desteğin de kendileri için çok önemli olduğunu düşünüyor. Özellik ile daha küçük ve de orta ölçekli firmalar eğer bünyelerinde bir grafik tasarımcı bulundurmuyorsa mecburen zaten matbaadan bu desteği almak durumunda kalıyor. Pek çok matbaa sadece baskı noktasında hizmet veriyor ve de tasarım işlemleri karışmıyor. Bu durumda şirketler tasarım için ayrı bir ajans ile anlaşmak durumunda kalıyor akabinde ise tekrar matbaaya gelerek baskı süreçleri ile uğraşmak zorunda kalıyor.

Üstelik bazı grafik tasarımcının çalıştığı tasarım programı matbaada açılmıyor ve pigment hataları oluşuyor. Tekrar sıkıntı ve problemler oluşabiliyor. Fides matbaa gibi güçlü matbaalar ise hem grafik tasarım hem de baskı süreçlerini kendi bünyelerinde hallediyorlar. Herhangi bir sorunda ya da hatada hemen düzeltme ve kontrol etme olanağı olmuş oluyor. Hem süreç çok daha hızlı yürüyor hem de hata payı en aza indirilmiş oluyor. Kurumsal kimlik çalışmaları logo tasarımları ve diğer matbaa süreçlerindeki tasarımlar kolay ve hızlı bir şekilde hallediliyor.

Grafik tasarım ve matbaa işleriniz için çözüm ortağınız. 
x