Matbaa Çözümleri

Sticker ve Etiketler


Sticker ve Etiket çeşitlerimiz, Sökülmeyen ve Solmayan modelleri ile fidesmatbaa'da bulabilirsiniz.

Pek çok ürün ve malzemenin tanıtımı için üzerlerine farklı farklı etiketler yapıştırılmaktadır. Özellik ile de farklı malzemedeki ürünlerin kullanım detayları ve açıklamasının verildiği ürünlerin üzerine yapışacak ve de dayanıklı olacak etiketlerin belirlenmesi ve basılması önemli bir konudur.

Bu nedenle daha çok üretim ve dağıtım yapan firmalar tarafından bu matbaa ürünü çok ciddi oranda kullanılmaktadır. Tasarım noktasında da firmaların endişe etmesine gerek yok çünkü matbaa, hem grafik tasarımı yapıyor hem de akabinde onay aldıktan sonra da baskıya gidiyor. Burada ise bilinmesi gereken ilk konu başlığı her maddeye aynı tarzdaki etiketin yapışmayacağı ve yapışsa bile dayanıklı ve kalıcı olmayacağıdır. Örneği bir metale bir karton kutuya yapıştırılan bir etiket basılmaz.

Zaten basılsa dahi bu kalıcı olmaz ve kolay bir şekilde sökülür. Yine açık alanda kullanılacak olan ürünlerin üzerine de yapıştırılacak stickerlar çok farklı özellikte olur. Dış koşullardan ve yağmurdan kardan etkilenmez olurlar. Bu nedenle de istenen özellikleri bilmek ve nereye yapıştırılacağının detaylarını vermek gerekir. Bu nedenle sipariş formunda kaç adet istendiği hangi malzemeye yapışacağı, kağıt türü ve özelliği ebatları gibi pek çok konunun detaylandırılması ve belirtilmesi gerekir. Bu bilgiler alındıktan sonra malzemeye göre sticker türü alternatifleri belirlenir ve firmalara bilgisi verilir. Belki denemeler yapılabilir. Tasarım için de birkaç örnek çalışma hazırlanır.
 
Sticker ve Etiket örneklerini inceleyebilirsiniz

Sipariş için gerekli bilgiler

  • Miktarı,
  • Ebatı,
  • Kağıt cinsi,
  • Kağıt gramajı,
  • Selefon şekli,
  • Renk sayısı,
  • Özel kesim şekli,
  • Diğer laminasyonlar (lak, gofre, vernik, varak yaldız, delik, kuş gözü vs.).
Sticker
Özel Sticker
Sticker Renkli
Yağlı Kağıt Sticker
Özel Kesim Sticker
Özel Baski Sticker
Farklı Sticker